Visade filmer 2014
Höstfilmer 2014

Söndag 7 september kl 15.00
Pettson och Findus - Roligheter Embla & Siri, Heléne Lunde, May-Anita, maskinist Stefan

Söndag 7 september kl 19.00
Medicinen Malin & Anna Wallgren, Maria, Stefan, maskinist May-Anita

Fredag 12 september kl 19.00
Turist Michael, Maria, Malin, Stefan, Helén maskinist May-Anita

Lördag 13 september kl 15.00
Flygplan 2- Räddningstjänsten 3D-film Michael, Anna F, Felicia, xxx, May-Anita maskinist Stefan

Söndag 21 september kl 19.00
Tusen bitar Anna F, Johanna, Victoria, May-Anita maskinist Stefan

Söndag 5 oktober kl 15.00
Krakel Spektakel Embla, Mira, Malin, Victoria, Michael, maskinist May-Anita

Söndag 5 oktober kl 19.00
100 steg från Bombay till Paris Eva, Johanna, Malin, Anna W. May-Anita maskinist Anette

Söndag 12 oktober kl. 14.00
Optimisterna: Anne, Gunnel, Heléne L, Berit, Anette, May-Anita, Felicia, Amanda, Embla, Mira

Söndag 12 oktober kl.19.00
Min så kallade pappa: Maria, Malin, Embla, Felicia, Maskinist Stefan

Söndag 19  oktober kl 19.00
The Lunchbox Malin & Anne, Jona, Ev Å maskinist Anette

Söndag 26 oktober kl 19.00
Pojken med guldbyxorna Mailn & Helén L, Felicia, xxx maskinist May-Anita

Onsdag 29 oktober kl  14.30
LasseMajas Detektivbyrå - Skuggor över Valleby Felicia & Eva Å, Helèn B, maskinist Annette & Stefan

Onsdag 29 oktober kl 19.00
The Mazerunner Embla, Viktoria, Mira, Amanda, May-Anita maskinist Anette

Torsdag kl 14.30
Boxtrolls Embla & Helén L, Felicia, Amanda maskinist Anette

Söndag 2 november kl 19.00
Hallonbåtsflyktingen Mira & Heléne L, Berit  maskinist/värd May-Anita /maskinist Stefan

Söndag 9 november kl 19.00
A most wanted man Embla & Felicia, Amanda, Helén L, maskinist Anette

Söndag 16 nov. kl 19.00
BRÖLLOPSKAOS Embla & Helén L, Anette H, maskinist May-Anita? Stefan?

Onsdag 19 nov. kl 19.00
PREMIÄR HUNGERGAMES – MOCKINGJAY Part 1 Amanda, Embla, Felicia, Johanna, Mira, Viktoria Heléme L,  maskinist Anette

Söndag 23 nov kl 15.00
MUMINTROLLEN PÅ RIVIERAN Felicia & Berit, Anette/Snusmumriken maskinist May-Anita/Lilla My


Söndag 23 nov kl 19.00
HUNGERGAMES – MOCKINGJAY Part 1 Felicia, Maria M, xxx maskinist May-Anita

Söndag 30 nov kl 19.00
EN DUVA SATT PÅ EN GREN Eva Å & Anna F, Felicia, Jona maskinist Stefan

Söndag 7 dec kl 15.00
TJUVARNAS JUL - Trollkarlens dotter Heléne L & Gunnel A, Thomas, Siri & Tuva, maskinist May-Anita


Söndag 7 dec kl 19.00
DUM och DUMMARE 2 Maria M & Anna W, May-Anita. maskinist Anette


Fredag 26 dec kl 19.00
HOBBIT–Femhäraslaget Stefan & Heléne, May-Anita maskinist Anette

Söndag 28 december kl 15.00
Pingvinerna från Madagaskar
Stefan & Heléne, Thomas & Siri godis, May-Anita, maskinist Anette

Söndag 28 dec kl 19.00
Mr Turner
Anne & Heléne, Johan, Malin, maskinist May-Anita

_____________________________________________

Onsdag 23 juli kl 19.00
Transformers 4 Age of Extinction  Jona & May-Anita, Anette, Helené maskinist Stefan


Onsdag 30 juli kl 19.00
Sex Tape Berit & Maria M, Embla, Felicia maskinist May-Anita


Onsdag 6 Augusti kl 19.00
Apornas Planet: Uppgörelsen Victoria & Anna W, Jona, Maria M maskinist Anette

Onsdag 16
The grande budapest hotel, Helené, Annette, Maria M, Viktoria, May-Anita maskinist Stefan

Onsdag 9 juli Draktränaren, Anne, Annette, Mira, Malin, Maria, Johanna, Amanda, Felicia maskinist May-Anita

Onsdag 2 juli kl 19.00
Förr eller senare så exploderar jag Malin W & Eva Å, Anne, Mira W maskinist Stefan

Onsdag 25 juni kl 19.00
Grace of Monaco Heléne L & Amanda , Maria M, Felicia maskinist Anette

6 juni
herr Pebody och cherman Johanna, Viktoria, Mira maskinist May-Anita

April

Söndag 6 april kl 15.00
Tre rövare Gunnel & Malin W, May-Anita, maskinist Anette H


Söndag 6 april kl 19.00
Captain America Embla & AnnaW, Anne, AnetteH  maskinist Stefan


Söndag 13 april kl 19.00
Saving Mr Banks Embla & Malin W, Petra, Maria M,  maskinist May-Anita

Onsdag 23 april kl 14.30.00
Rio 2 visas i 3D Barbro & Anna F, Marcus, Doglas, maskinist May-Anita, support maskinist Stefan ;o) 

Mars

Söndag 2 marskl 19.00
Tillbaka till Bromma Berit & Victoria, xxx, maskinist xxx


Söndag 9 mars  kl 19.00
Mandela - den långa vägen Anna F & Victoria, Johannamaskinist Anette


Söndag 16 mars kl 15.00
Tingeling och Piratfén Anna F & Victoria, Johanna, maskinist May-Anita

Söndag 23 mars kl 19.00
Stockholm Stories Anna F & Embla, Heléne L, Stefan, maskinist May-Anita


Söndag 30 mars kl 19.00
Boktjuven Embla & Amanda, May-Anita, Stefan, maskinist Anette H

Februari

Onsdag 26 kl 19.00
The Butler Petra & Helène, May-Anita, maskinist Anette H

Söndag 16 kl 19.00
Hallåhallå Eva Å & Mira, Johanna, maskinist Stefan

Tisdag 18  kl 14.30
Bamse Anna W & AnnaF, Marcus, maskinist Anette

Onsdag 19 kl 14.30
Lego 3D Anna F & Mira, Heléne B, maskinist Anette

Torsdag 20 kl 14.30
Frost 3D Felicia & Amanda, Mira, Gunnel maskinist May-Anita

Söndag 23 kl 19.00
The Monuments Men Anna F & Anette H, May-Anita, maskinist Stefan

Söndag 9 kl 19.00
Hästmannen Anna W & Johanna, Anette H, maskinist May-Anita

Söndag 2 kl 19.00
Kärlek Delux Petra & Jonas, Anna F, maskinist Anette

Januari

Fredag 3 kl 15.00 Sune
Berit, Gunnel, Barbro & May-Anita hem efter försäljning, maskinist Stefan

Söndag 5 kl 16.00
Emil och Ida Heléne & Petra, May-Anita, maskinist Anette


Söndag 5 kl 19.00
Hundraåringen Erika, Jona, Eva Å  & Anna H, maskinist May-Anita


Måndag 6 kl 15.00
Walking with Dinosours Mira & Embla, Heléne, maskinist Anette

Söndag 12 kl 19.00
Philomena Maria M & Malin W, Anette, maskinist Stefan

Söndag 19 kl 15.00
Victor och Josefin Anna F & Jona, Heléne, maskinist May-Anita

Söndag 19 kl 19.00
Återträffen Viktoria & May-Anita, Amanda, Mira, maskinist Stefan

Söndag 26 kl 19.00
12 years a slave Viktoria, Embla, Anamda maskinist May-Anita

Söndag 2  kl 15.00
Bamse Mira & Johanna, Heléne L, maskinist May-Anita