Redan visade filmer 2013


Januari 2013
SÖNDAG 27 PREMIÄR "MAMMAS POJKAR" (Heléne, Erika, May-Anita, Stefan, Sten, Thomas)


Söndag 3 kl 16.00 

"Sune i Grekland – all inclusive"  60 kr(Värdar: Anna Wallgren, Berit & May-Anita Anette övar +Stefan maskinist )

Söndag 3 kl 19.00 
"Django Unchained" 75 kr(Värdar: Anne Tordal & May-Anita Stefan Maskinist)

Söndag 10 kl 19.00 

Les Misérables 75 kr(Värdar: Heléne Lunde & Emmili Anette övar +May-Anita maskinist)

Söndag 17 kl 19.00 
Ego 75 kr (
Värdar: Eva Åkerstedt & Cecilia Hagberg Anette övar +maskinist )


SPORTLOVSVECKA

Tisdag19 kl 14.30 

Lilla Anna och Långa Farbrorn (Knattefilm) 40 kr(Värdar: Barbro & xxx May-Anita Brevik + maskinist)

Onsdag 20 kl 14.30
Röjar Ralf Visas i 3D 70 kr (Värdar 3 st: Heléne Lunde, Heléne Bergman & Petra +May-Anita Brevik maskinist))

Torsdag 21 kl 14.30
Yoko 60 kr (Värdar: Barbro & xxx May-Anita Brevik maskinist)

Lördag 23 kl 19.00
Hobbit – en oväntad resa, Visas i 3D! 90 kr (Värdar 3 st: Heléne Lunde, Emmili & Anette +Stefan  & May-Anita maskinister))


Mars 2013
Söndag 3 kl 19.00
Beautiful Creatures 75kr (VärdarKerstin Mattsson & Malin Wadin, May-Anita Maskinist Stefan)

Söndag 10 kl 19.00
Små citroner gula 75 kr(VärdarEva Åkerstedt & Cecilia Hagman Heléne Lunde, Maskinist Anette)

Söndag 17 kl 19.00
Hitchcock 75 kr (VärdarEmmili & Petra Berit Blom Stefan & May-Anita)

Fredag 22 kl 19.00
Croodarna 3D (Värdar: Heléne Bergman & Heléne Lunde, May-Anita) Maskinist: Stefan Bergman


Söndag 24 kl 15.00
Croodarna 3D (Värdar: Jona Ahlmgren & Anette Cici ) Maskinist May-Anita Brevik

Söndag 24 kl 19.00
Johan Falk Kodnamn:Lisa(Värdar: Anna F & Cici May-Anita) Maskinist: Stefan Bergman

Söndag 31 kl 19.00

OZ- the Great and Powerful (Värdar: Petra & Johan May-Anita ) Maskinist: Anette Hagman

April 2013
Onsdag 3 kl 19.00
OZ- the Great and Powerful (Värdar: Anna Wallgren, Thomas Hellström, Helène Lunde &  Anette H) Maskinist: Stefan Bergman ?

Söndag 7 kl 19.00
Bäst före (Värdar: Berit Blom & Helen Lunde,  Jona Ahlmgren) maskinist May-Anita

 
Söndag 14 kl 19.00
Searching for Sugarman (Värdar: Anne Tordal & Anette Hagman ) May-Anita maskinst


Söndag 21 kl 19.00
Anna Karenina (Värdar: Malin Wadin & Heléne Lunde Berit Blom)Maria M provar på, Anette Hagman maskinist

Söndag 28 kl 19.00
Mördaren ljuger inte ensam (Värdar: Berit Blom & Helélen Lunde Stefan Maskinist)

Söndag 5 kl 19.00 Ironman 3 (Anette H & May-Anita Berit Blom, Maskinist Stefan)

Juni
Onsdag 26  kl 19.00
The Great Gasby (Berit, Emmilie & May-Anita + Anette H maskinist) 58 (may-anita maskinist istället för Anette)

Juli
Onsdag 3  kl 19.00
Tyskungen (Berit, Heléne L & May-Anita + Siri + Stefan maskinist) 46


Onsdag 10 kl 19.00
En gång omåret (Thomas +Siri som medhjälpare, Anna W & + May-Anita maskinist, Heléne  är konferenciär ej värd denna kväll då Kristofer Henell kommer och någon bör ta hand om gästen ;o)) 111 (Anette maskinist istället för May-Anita)

Onsdag 17 kl 19.00
Inte bara honung (Anne, Jona & +Embla som provar på att vara biografvärdAnette H , May-Anita maskinis ) 38


Onsdag 24 kl 19.00
Känn ingen sorg (Malin W, Emmili & May-Anita samt Amanda, Mira, Felicia & Johanna (ungdommarna)säljer godis testar att vara värdar + Stefan maskinist ) 42


Onsdag 31 kl 19.00 
The Lonly Ranger (May-Anita,Siri, Aron, Thomas och Gunnel   + Stefan maskinist )


Augusti

Onsdag 7  kl 19.00
Monsters University (May-Anita,Thomas Amanda och Felicia provar på (Siri & Tuva) + Anette maskinist )

September

14 Lördag kl 15.00
Smurfarna 2 (3D) Helene Bergman & Anna F, Gunnel,
maskinist May-Anita


15 söndag kl 19.00
Hur många kramar finns det i världen Berit & Anne, Johanna, Embla
maskinist May-Anita


 21 Lödag Förhandsvisning skumtimmen
Heléne, Johan, Stefan, Sten, Berit, Anette, May-Anita  175


27 Fredag kl 21.30
Skumtimmen Världspremiär Heléne Lunde &
Berit, Anette Hagman,  maskinist Stefan 92


Oktober

6 söndag kl 19.00
Skumtimmen Eva Å &
Amanda, Viktoria & Johanna maskinist Anette H 225


9 onsdag kl 19.00
Skumtimmen Anette H &
Embla, Mira, maskinist May-Anita 161


13 söndag kl 15.00
Flygplan Mira &
Amanda, Viktoria & Berit (går hem) maskinist May-Anita  80


13 söndag kl 19.00
Monica Z Embla &
Eva Å, Johanna & Viktoria, maskinist Anette Hagman  121


16 onsdag kl 19.00
Monica Z Anna F & Anne, Heléne L, Anette H (går hem) maskinist Stefan 51


20 söndag kl 19.00
Whitw House Down Anna F &
Malin W, May-Anita, maskinist Stefan


27 söndag kl 19.00
Vi är bäst Petra &
Jonas, May-Anita & Siri, maskinist Stefan


28 måndag kl 14.30
Hokus pokus Alfons Åberg Anette H &
Barbro (stämplar bonuskort), Axel & Markus (Går hem efter insläpp), maskinist May-Anita


30 onsdag kl 14.30
Turbo
Barbro (stämplar bonuskort)Ann W (går efterförsäljningen)  Axel & Markus (Går hem efter insläpp), maskinist May-Anita


31 torsdag kl 14.30
LasseMajas detektivbyrå - von Broms hemlighet Anna W &
Heléne B, Axel & Markus (Går hem efter insläpp), maskinist Anette


3 söndag kl 19.00
Diana Malin W &
Anne T, Viktoria & Amanda , maskinist Anette


10 söndag kl 19.00
Gravity 3D
Drama 4 klappor i gomorgon sverige Petra & Berit, Axel och Marcus, maskinist xxx


17 söndag kl 19.00
Mitt liv med Liberace
Michel doglas som Liberache Heléne L & Gunilla L, May-Anita (går kl 18.45 ska hämta maken på flygplatsen 19.30), maskinist Anette H


19 Tisdag kl 19.00
The Hunger Games - Första filmen från 2012 Jona  &
Maria M, Amanda, Johanna, Embla, (Mira?, Viktoria?,)  maskinist May-Anita


20 Onsdag kl 19.00
The Hunger Games - Catching fire  Maria M &
Anne T, Amanda, Johanna, Viktoria, Embla, Mira, Anette H


November
22 Fredag kl 19.00 The Hunger Games - Catching fire Viktoria & Embla &
Anna F, Anette H, maskinist May-Anita


23 Lördag kl 15.00
Det regnar köttbullar 2 3D May-Anita &
Mira, Amanda, Embla maskinist Stefan


23  Lördag kl 19.00
The Hunger Games - Catching fire Maria M &
Joel, Malin W, maskinist Stefan


DECEMBER
1 söndag kl 19.00
Mig äger ingen  Efter Åsa Linderborgs självbiografiska roman Malin W & Gunilla L, Mira, Amanda, Maria M maskinist Stefan


13 Fredag kl 19.00

Metalica - Through The Never 3D Kombinerad spel och konsertfilm
Erika H & Anette H, Stefan, maskinist May-Anita

Torsdag 26 kl 15.00
Emil och Ida Helen &
Malin W, May-Anitamaskinist Stefan


Torsdag 26 kl 19.00
Hobbit 2 Maria M &
Embla, Stefan , maskinist May-Anita


Fredag 27 kl 19.00
Hundraåringen Maria M &
Malin W, Berit, maskinist Anette

Söndag 29 kl 15.00
Hundraåringen Anne &
Mira, Amanda, maskinist Stefan

Söndag 29 kl 19.00
Sune Maria M &
Mira, Anna W, maskinist May-Anita

Hur många ggr vi varit värdar/person

 Anette 11
 Amanda 10
 Malin Wadin 8
 Maria M 8
 Mira 8
 Embla 8
 Viktoria 6
 Johanna 6
 Anne 7
 Thomas 5
 Siri 5
 Anna Wallgren 5
 Petra 5
 Marcus 4
 Axel 4
 Anna Forsberg 4
 Jona 4
 Eva Åkerstedt 4
 Heléne Bergman 3
 Cecilia 3
 Emmili 3
 Eva Åkerstedt 3
 Barbro 3
 Gunilla 3
 Felicia 2
 Johan 1
 Kerstin Mattsson 1

För styrelsen gäller flöjande:
 May-Anita 19
 Berit 13
 Heléne 9
 Stefan 5
 Erika 2